Provedu vás na cestě k větší radosti v životě.

Pomůžu vám cítit se spokojeněji v partnerství a užívat si vztah s dětmi. 

Ukážu vám cestu z deprese.

O mně

Učím se být tvůrcem svého života a ukážu i vám, jak na to. 

Větší část svého dospělého života jsem prožila v hlubokých depresích.

Ne, nebudu lhát - nejsem z toho úplně venku. Je to proces, u každého různě dlouhý. Ale nevzdávám to. Věřím, že skoro každý může žít tak, aby byl vnitřně spokojený.

Většina z nás se ale od svých vnitřních tužeb vlivem různých okolností hodně oddálila. Pokud chcete vědět, proč si myslím, že se s tím dá něco dělat, pokračujte ve čtení. 🙂

 

Co jsem zažívala dřív

Vlivem traumatického dětství jsem v dospělosti zažívala dlouhé roky  depresí, úzkostí a bezmoci. Neuměla jsem si pomoct. Nemohla jsem najít nic, co by mi v mé bolesti ulevilo, a vlastně jsem ani nevěřila, že pomoc existuje.

Potýkala jsem se s pocity hluboké, temné beznaděje, můj stav se silně projevoval i na těle. Scházel mi základní pocit bezpečí a důvěry v život, nedokázala jsem se opřít sama o sebe, chyběla mi energie často i na ty nejzákladnější úkony.

Jen samotná existence mě bolela tak moc, že jsem měla hlavu plnou myšlenek na ukončení svého trápení.

Děti

Přibližně ve 26 letech jsem začala toužit po dětech. Trvalo to ale ještě další dva roky, než jsem se odhodlala. Obavy, jestli je to v mém stavu zodpovědné, se střídaly s vírou, že PRÁVĚ PROTO, že vím, jaký přístup a okolnosti můžou ovlivnit budoucí život dětí, můžu být dobrou mámou.

Šla jsem do toho. A nikdy jsem svého rozhodnutí nelitovala.

Dnes jsou obě moje děti už dospělé. Přestože se moje depresivní období prolínalo s obdobím rodičovství, vztah s dětmi mě od začátku podivuhodně nabíjel energií. Samotné rodičovství pro mě bylo přirozené a naplňující.

S dětmi jsem si rozuměla a vzájemně jsme si důvěřovali. Pokud nastal konflikt, uměli jsme ho většinou společně vyřešit ke spokojenosti všech. Cítila jsem jistotu, všechno jako by přirozeně plynulo.

Moje deprese mi to však nevyléčilo.

 

Vykročení z deprese

Zlom nastal, když jsem polehoučku začala dávat prostor myšlence, kterou jsem předtím absolutně (i když hlavně nevědomě) odmítala – můžu s tím něco dělat.

Chtěla jsem žít líp. Dlouhé roky předtím jsem čekala, až to samo (nebo díky někomu jinému, díky lepším okolnostem...) přejde, žila jsem v přesvědčení, že nic jiného dělat nemůžu.

Doba tomu nahrávala. Nebylo příliš informací o jiném způsobu. Čekala jsem... a stále se nic neměnilo. Nic jsem pro to ve skutečnosti nedělala. Čekala jsem na změnu zvenčí.

Chtělo to ale změnu zevnitř a to jsem nakonec pochopila. Pomocí různých metod se postupně, krůček po krůčku, moje prožívání měnilo. Pozitivní momenty začaly probleskovat . Nejdřív jako malé paprsky, které se objevily vždycky jen na chvíli. Potom jako silnější světlo, když se mraky těžkých pocitů roztrhaly na trochu delší dobu než jen na okamžik.

Nejsem v cíli. Pořád mám i horší chvíle. Důležité ale je, že jsem na cestě. A můžu vám předat všechno, co jsem za tu dlouhou dobu pochopila a co jsem se naučila.

 

Můj další směr 

Protože z vlastní zkušenosti vím, jak obrovský vliv na náš další život má to, co prožíváme v dětství, rozhodla jsem se pomáhat rodičům v tom, aby jejich vztah s dětmi byl harmonický a zdravý, aby děti získaly pevný citový základ.

Přála bych si, aby všechny děti dostaly šanci vyrůst ve vyrovnané, spokojené a laskavé dospělé. 

Vzhledem k tomu, že relativně málo z nás zažilo ideální dětství, si prakticky každý  neseme do života větší nebo menší (i nevědomá) traumata. To může zásadně ovlivnit naši spokojenost v mnoha oblastech života a vlastně i naši víru v to, že spokojený život je možný

Proto nabízím svou pomoc všem, kteří se chtějí zbavit nánosů nefunkčních vzorců, které jim  znemožňují žít spokojeně v partnerství i v osobním životě.

Chcete žít s větší lehkostí a radostí

Věřím, že je to možné pro každého a že nikdy není pozdě.  A vzhledem ke své zkušenosti s dlouhodobou depresí můžu být chápajícím průvodcem i těm z vás, kteří hledáte cestu z beznaděje. Společně ji postupně najdeme. 

Z vlastní zkušenosti vím, že důležité je nevzdávat se. A věřte, že každý (byť sebemenší) krok vpřed stojí za to. Rozhodněte se vykročit. I když se vám to možná teď nezdá, sílu ke zlepšení máte v sobě. Pomůžu vám ji najít.

Vzdělání

Kromě celoživotní pedagogické praxe s dětmi i s dospělými jsem absolvovala následující kurzy:

RE kouč - dle standardů ICF (Ing. Václav Szakál)

NLP Practitioner (Ing. Kristina Klimszová)

Škola mediace (Ing. Kateřina Bělková)

Škola osobního růstu (Mgr. Lucie Königová)